BLOG

Parça Kontör Bayiliği Nasıl Alınır?

Parça Kontör Bayiliği Nasıl Alınır?Bayiden parça kontör yüklemek demek, her gsm operatörü markasına ait tl işlemleri ve paket yükleme, paket yenileme işlemlerinin yapılabilmesi demektir. 2006 yılından beri yapılan ve günümüzde çokça gelişmiş olan bu sistem, birçok esnafın ise yüzünü güldürüyor. Eğer işlek bir yerde ya da caddede bir dükkanınız varsa, parça kontör bayiliği ile ekstra kazanç sağlayacaksınız. Bir ayda ortalama bin, bin beş yüz lira kar edeceğiniz bu sisteme kesinlikle hayır diyemeyeceksiniz.

Parça Kontör Bayiliği Alabilmenin İlk Kuralı

Parça kontör bayiliği almayı düşünüyorsanız ilk bilmeniz gereken şey bir iş yeri sahibi olmalısınız ve vergiye tabi olmanız gerektiğidir. Bunun sonrasında yapacağınız şey dilediğiniz bir parça kontör ana firmasına bayilik başvurusunda bulunmaktır. Bayilik başvurusunda herhangi bir ücret ödenmez. Sonrasında ise bayiliğinizin onayını beklemeniz yeterlidir. Parça kontör bayiliği başvurusunda başka hiçbir işleme gerek yoktur.

Parça Kontör Bayiliği Nasıl Alınır?

Parça kontör yükleme ya da başka bir adıyla TL yükleme veya paket yükleme bayiliği almak çok kolaydır. Parça Kontör bayiliğini almak istediğiniz firmanın formunu doldurmanız, başvuru yapmanız için yeterli olmaktadır. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, ne iş yaparsanız yapın parça kontör bayiliği yapabilirsiniz. Bunun için olması gerekenlerden biri bayilik alacağınız dükkanınızın işlek bir yerde ya da yol kenarında olmasıdır. Bayiliğiniz onaylandığında internet üzerinden firmaya parça kontör ya da paket yükleme işlemi için kullanabileceğiniz miktar kadar ödeme yapmaktır. Bu ödeme sonucunda, firma da satış yapacağınız sisteme yaptığınız ödeme kadar firma size kullanmanız için bakiye açacaktır. Bundan sonrası ise hep şekilde ilerleyecektir. Bakiyeniz azaldıkça internet üzerinden ödeme yapmanız ve bakiyenizi yenileyerek parça kontör, paket yenileme ve hatta fatura tahsilatı yapmaya devam edebileceksiniz. Parça kontör bayiliği alırken, bunun yanında bir de fatura tahsilatı bayiliği alabilirsiniz. Fatura ödeme bayiliği de size ek gelir sağlayacak bir kapı daha açacaktır.

Parça kontör, herhangi bir kontör sitesinden de alınabilir lakin burada dikkat edilmesi gereken nokta kontör alımı yaptığınız firmanın toptan kontör üreticisi olan ana bir firma olmasıdır. Çünkü ana toptan üretici olan firmalar daha hızlı dönüş yapar ve ihtiyacınızı karşılar. Ara toptan parça kontör satan firmalarda üretim yapılmadığı için kontör yüklemesi yapılan siteye yüklemeler hızlı olmaz ve hatalı işlem yapma oranı daha fazla olur.

Eğer parça kontör bayiliği yanında fatura ödeme bayiliğini de alacaksanız dikkat etmeniz gereken bir nokta daha vardır. Bu da bayiliğini alacağınız firmanın, fatura ödeme lisansının olup olmadığına bakmaktır. Eğer firmanın fatura ödeme yetkisi var ise alt bir bayisi olup olmadığının da kontrol edilmesi önemli bir noktadır. Bahsettiğimiz bu ince birkaç ayrıntıya da dikkat ederseniz, bayilik alma işlemi sonrasında herhangi bir sorun yaşama ihtimalini azaltırsınız. Tereddüt etmeden işlem yapabileceğiniz ve bakiyeniz azaldığında hızlıca müdahale edebileceğiniz bir sisteme sahip olursunuz.

Parça Kontör Bayiliği Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler Nelerdir? Parça kontör yükleme siteleri firmalara göre değişiklik göstermektedir. Parça kontör bayiliğinizi ana bir firmadan aldıysanız dilediğiniz an, anlık kontör paylaşımı yapılır. Herhangi bir gecikme yaşanmaz ve hata yapılması ihtimali çok düşük olur. Bunun yanında parça kontör yükleyen ara firmalar da mevcuttur. Buradan kontör yüklenmesi ise api entegrasyonu denen bir sistem üzerinden yapıldığı için daha uzun, zor ve hatta hata yapılma oranı daha yüksek olur. Bu sebeple kontör yüklerken ana firmadan mı yoksa ara firmadan mı işlem yaptığınıza çok dikkat etmelisiniz.

Parça Kontör Satışı Bayiliği Size Ne Kazandırır? Parça kontör satışı kar sağlayan bir işlemdir. Özellikle var olan dükkanınıza alacağınız parça kontör bayiliği ile her işlem başına en az bir lira, en çok dokuz lira kazanç sağlayacaksınız. Bir gün içerisinde ne kadar çok parça kontör satarsanız o kadar daha çok kar elde etmiş olursunuz. Satışını yaptığınız parça kontörün fiyat miktarına göre ise karınız doğru orantılı olarak artış gösterir. Yapılan her paket için de ayrıca kara geçerseniz en kötü ihtimalle bir ayda en az sekiz yüz lira kar elde edersiniz. Bu kar satışınıza göre iki bin lira kadar artış gösterebilir. Bu rakamlar var olan işinizin yanında hiçbir bayilik ücreti ödemeden, yapacağınız satış üzerinden gelen net karınız olacaktır. Buradan da anlaşılacağı gibi parça kontör bayiliği çok iyi bir kazanç bırakan bir tercih yaptığınızı size gösterecektir.

Parça Kontör Yanında Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği Nasıl Alınır? Yukarıda da belirttiğimiz gibi fatura ödeme bayisi olmanız için iş yerinizin olması ve vergi ödüyor olmanız zorunlu bir durumdur. Parça kontör bayisi olmak için doldurulan formun aynısını, fatura ödeme bayisi olmak için de doldurmanız yeterli olacaktır. Bu sayede ek bir gelir daha elde etmiş olacaksınız.